top10places.com

Sils Maria Felhői

Rendező: Olivier Assayas Szereplők: Chloe Grace Moretz, Kristen Stewart, Juliette Binoche, Brady Corbet, Johnny Flynn, Angela Winkler, Hanns Zischler Nemzetközi karrierje csúcsán felkérik Maria Enderst (Juliette Binoche), hogy játsszon annak a darabnak az újrarendezett változatában, amely húsz évvel azelőtt híressé tette őt. Akkor Sigrid, a csábító fiatal lány szerepét játszotta, aki lefegyverzi, majd végül öngyilkosságba hajszolja a főnökét, Helenát. Mariának ezúttal azonban a másik, idősebb nő, Helena szerepét kellene eljátszania. Az asszisztensével (Kristen Stewart) Sils Maria hegyei közé - az Alpok eldugott szegletébe - utazik szöveget próbálni. Eközben Sigrid szerepét egy fiatal hollywoodi sztárocskára bízzák, aki előszeretettel vonzza a botrányt. Maria hirtelen a tükör másik oldalán találja magát, szemtől szemben egy kétesen vonzó nővel, aki - lényegében - a saját, meg nem állapodott képmása.! A film az Élik az életüket c. vetítéssorozatban látható!

  1. SILS MARIA FELHŐI DVD - FILM
  2. Sils Maria felhői (film, 2014) | Kritikák, videók, szereplők | MAFAB.hu
  3. Sils Maria felhői - Kritika - Puliwood

SILS MARIA FELHŐI DVD - FILM

Juliette Binoche az Apropó szerelem-ben a hűvös, rideg és cinikus nőt keltette életre, addig itt jóval sebezhetőbb és titokzatosabb karaktert alakít. Partnere az Alkonyat-filmekben sokak által megutált majd később egyes filmekben megkedvelt Kristen Stewart (Maria menedzserét alakítja), aki Robert Pattinson-hoz hasonlóan kétségbeesetten igyekszik kitörni a vámpírfilmekkel járó skatulyából. Stewart kellemesen nyugis, laza és szimpatikus alakítást nyújtott anélkül, hogy egy percig is éreztem volna Binoche fölényét. Értsd: nem arról van szó, hogy Stewart egy kaliberbe helyezhető színésztársával, de nem éreztem azt, hogy alulmaradna és egyoldalú volna a színészi játék. A harmadik a sorban Chloe Grace Moretz, aki egy tipikusan olyan karaktert segített vászonra vinni, amelyikben ráismerhetünk több száz másikra. A Hollywood által totálisan megrontott, öntörvényű, botrányokba keveredő sztárpalánta szerepére ironikus húzás volt egy olyan színésznőt találni, aki mindennek éppen az ellenkezője: Moretz jó döntéseket hoz (még), remélhetőleg nem jut a többiek (lásd: Lindsay Lohan) sorsára.

Sils Maria felhői (film, 2014) | Kritikák, videók, szereplők | MAFAB.hu

Juliette Binoche ráerősít arra, hogy a legjobbak között a helye, Kristen Stewart bizonyítja, hogy többet ér Alkonyat-beli szerepeinél, Chloe Grace Moretz pedig még mindig jó úton halad a profizmus felé. Szerencsére nem az az egyetlen pozitívum a Sils Maria felhőivel kapcsolatban, hogy lekörözte Cronenberg filmjét, hanem alapvetően egy érett és egészen jól átgondolt darab született Assayas tolla alatt és kamerája mögött. A film egy sikereinek nagy részén túllevő színésznőről szól, aki kénytelen visszatérni egy régi szerepéhez, ám ezúttal az akkori szerepnek egyfajta tükörmását, fordítottját kell eljátszania. Maga a visszatérés nem várt lelki problémákat okoz, a szerepbe való beletanulás közben pedig saját tükörképével, imázsával és karrierjével is szembe kell néznie. A Sils Maria felhői egyes motívumaiban és momentumaiban hasonlóságot mutat Ingmar Bergman Persona című filmjével, illetve még akár David Lynch Mulholland Drive-jával is párhuzamokat vonhatunk (ha azt vesszük, hogy a téma az eljátszandó szerep és színésznő egybeolvadása), egy fontos különbség azonban van: míg Bergman és Lynch nagyban támaszkodtak a szűrrealitásra és az álomszerűségre, a költői képek sokaságára, úgy Assayas kevésbé él ezek használatával.

Sils Maria felhői - Kritika - Puliwood

Jöhet még több film, sorozat, könyv, képregény? Katt ide! Oldalak: 1 2

  1. Sils Maria felhői - | Jegy.hu
  2. Éjféli mise eger
  3. Kiadó lakás szeged
  4. Kaméleon kft szolnok
  5. Finánc a pácban teljes film magyarul videa
  6. Bejelentkezés
  7. Sils Maria felhői - Kritika - Puliwood

feliratos francia-svájci-német filmdráma, 124 perc, 2014 Szereplők: Chloe Grace Moretz, Kristen Stewart, Juliette Binoche Rendező: Olivier Assayas Forgalmazó: Cirko Film Nemzetközi karrierje csúcsán felkérik Maria Enderst, hogy játsszon annak a darabnak az újrarendezett változatában, amely húsz évvel azelőtt híressé tette őt. Akkor Sigrid, a csábító fiatal lány szerepét játszotta, aki lefegyverzi, majd végül öngyilkosságba hajszolja a főnökét, Helenát. Mariának ezúttal azonban a másik, idősebb nő, Helena szerepét kellene eljátszania. Az asszisztensével Sils Maria hegyei közé – az Alpok eldugott szegletébe – utazik szöveget próbálni. Eközben Sigrid szerepét egy fiatal hollywoodi sztárocskára bízzák, aki előszeretettel vonzza a botrányt. Maria hirtelen a tükör másik oldalán találja magát, szemtől szemben egy kétesen vonzó nővel, aki – lényegében – a saját, meg nem állapodott képmása. Díj: Cannes-i fesztivál (2014) – Arany Pálma jelölés: Olivier Assayas

Erről az egyik kritika azt írja, hogy helyette a Birdmant nézzük meg. Köszönöm... több» Volt pár érdekes jelenet számomra, de többnyire nem értettem, hogy merre haladunk, és miért kapnak egyes dialógusok fontosságot. Főként a fiatal sztárocska volt idegesítő a történet szempontjából. Olivier Assayas aztán igazán zavarba tudja hozni az embert. Képes arra, hogy készítsen egészen erős és intim szerzői műveket (Irma Vep, Tiszta vagy a Május után), ugyanakkor az sem példa nélküli, hogy totális, hovatovább értelmezhetetlenül gyenge fér... több» Már régebben láttam, művészfilm kedvelőknek ajánlom. Nekem sajnos nem adott eleget a film. A színészekben sztem több van mint amit megmutattak vagy megmutathattak, mert a karakterekben lévő feszültség nem minden esetben bontakozott ki a film végére.. Maga a film nem tetszett annyira, de Juliette Binoche játéka nagyon. Bátran meg meri mutatni a legelgyötörtebb es legkevésbé szép arcát, hogy a következő jelenetben újra dögös és vonzó lehessen. Teljesen jó film, a műfaj felé támasztott minden elvárásnak megfelel.

gregorián-ének-jellemzői